Історико-краєзнавча робота

Краєзнавство, як дієвий засіб
патріотичного виховання молоді

Любов до Батьківщини завжди конкретна: це любов до свого дому, міста, села, рідного краю. А для того, щоб полюбити свій край необхідно знати його історію, видатних людей, які прославили його.

Краєзнавство сприяє вирішенню завдань соціальної адаптації вихованців навчального закладу, формування у них готовності жити і працювати у рідному селі, районі, місті, краї. Брати участь у їх розвитку, соціально-економічному і культурному оновленні.

Шосткинське вище професійне училище приділяє особливу увагу національно-патріотичному вихованню підростаючого покоління, одним із важливих чинників якого є пробудження інтересу до історичного минулого свого народу, знайомство з яскравими особистостями і маловідомими героями минулих поколінь і сьогодення. Гуртківці займаються пошуковою роботою, вивчають історію Шосткинщини, збирають спогади учасників Другої світової війни та займаються пошуком документальних свідчень в музеях рідного краю.

Протягом 2019-2020 навчального року члени історико-краєзнавчого гуртка брали участь у багатьох конкурсах, заходах, акціях. Разом з керівником гуртка проводили різноманітну дослідницьку роботу, результатами якої поділимося з вами:

І. Вже три роки поспіль в Шосткинському ВПУ волонтерський загін "Небайдужі серця" працює над проектом "Ветеран живе поруч", результатом якого є випуски тематичних Альманахів. Гуртківці приєдналися до волонтерського загону і зібрали інформацію зі спогадів мешканців сіл Лушники та Чапліївка, а також на основі документів музею с.Чапліївка, які опубліковані в одному з номерів Альманаху
на сторінках 13-20 в розділі "Ім'я ваше вічне, подвиг ваш безсмертний".


ІІ. В рамках Всеукраїнського конкурсу “Врятувати від забуття”, метою якого є підвищення інтересу молоді до української історії, збереження та відновлення національної пам’яті, гурківцями Шосткинського ВПУ був створений мультимедійний проект «Свято-Харалампієвський монастир: святе місце чи колонія?» про один з об’єктів культурної спадщини Шосткинщини.


ІІІ. Історія твориться людьми і тільки людьми.
Рідний край - це місце, де ми народилися, люди які прославили його. Про одного з наших славних земляків і піде мова в творчій роботі "Іван Кожедуб - від сільського хлопчика до маршала авіації", яку виконали члени історико-краєзнавчого гуртка.





Шановні гуртківці ДПТНЗ "Шосткинське ВПУ"!
Зараз, під час карантину, продовжуємо вивчати тему "Родина моя - Слобожанщина". Пропоную переглянути документальний фільм "Слобожанщина" із циклу  "Країна. Історія українських земель".





Немає коментарів:

Дописати коментар